Powrót do listy newsów

8. Konferencja Technik Szerokopasmowych w obliczu kryzysu dostępnego pasma
W czasach rozwijającej się techniki i powstających nowych możliwości komunikacji dostęp do Internetu, kanałów telewizyjnych oraz telefonii stał się już dla współczesnego społeczeństwa informacyjnego medium niezbędnym.
Dzisiejszy masowy odbiorca coraz chętniej komunikuje się i odbiera treść za pomocą sieci kablowych. Jednocześnie rosną potrzeby konsumentów, którzy wymagają coraz szybszego Internetu, jeszcze lepszej jakości audio i wideo przekazywanej informacji oraz dostępu do innych zaawansowanych usług. Czy w obliczu rosnącego zapotrzebowania na dostępne pasmo branża kablowa stoi przed jego kryzysem? To pytanie było tematem przewodnim tegorocznej 8. Konferencji Technik Szerokopasmowych, która wpisała się w kalendarz imprez środowiska kablowego jako jedno z ważniejszych w Polsce wydarzeń branżowych, urastające już dzisiaj do rangi poważnego europejskiego forum wymiany myśli technicznej.
W   tym roku firma VECTOR zorganizowała Konferencję Technik Szerokopasmowych już po raz ósmy. W dniach 3-4 września w Hotelu Nadmorskim w Gdyni spotkało się około 200 przedstawicieli sektora kablowego z Polski i zagranicy. Popularność wrześniowego zjazdu branży wynika nie tylko z ogólnej potrzeby współpracy i dzielenia się doświadczeniem, ale przede wszystkim z zapotrzebowania na tematy aktualne i jednocześnie atrakcyjne. W tym roku prezentacje i debaty odbyły się pod hasłem „Kabel w okresie kryzysu... dostępnego pasma”.
Czy branży kablowej grozi kryzys dostępnego pasma? Jakich rozwiązań będą szukać producenci sprzętu dla multimediów i operatorzy kablowi w obliczu tego problemu? Na te pytania próbowali wspólnie odpowiedzieć uczestnicy i prelegenci 8. Konferencji Technik Szerokopasmowych.
Konferencję rozpoczął panel dyskusyjny projektu ReDeSign, który poprowadził Maciej Muzalewski, dyrektor rozwoju rynku HFC z firmy VECTOR. W dyskusji tej wzięli udział: Bart Brusse, Project Manager projektu ReDeSign i Contest Consultancy, Rui Castro z Zon TV Cabo, Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, Dirk Jaeger z Technische Universität Braunschweig), Otto Baijer z firmy TNO ICT.
W ramach panelu Jerzy Straszewski, prezes PIKE, przedstawił obecną sytuację rynku kablowego w Polsce: „W ciągu ostatnich trzech lat nie nastąpił znaczący wzrost liczby abonentów, ale nie możemy mówić, że rozwój sektora kablowego się zatrzymał. Rozwój ten przejawia się w usługach oferowanych abonentom przez operatorów kablowych, którzy, w porównaniu z operatorami telekomunikacyjnymi i platformami satelitarnymi, mają inne możliwości, pozwalające świadczyć im usługi potrójne, a nawet poczwórne”.

Cały tekst w październikowym numerze...

 
Numer 408 Wrzesień 2024

Polecamy:




Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

Eutelsat 380x70 tvsat-hotbird.jpg


ZTV_PL_baner2021_final_07.02.2021.JPG

Santec_banner_380x70.jpg


PFR plansza informacyjna poziom.jpg
Którą formę przekazu telewizji preferujesz?
 Naziemna DVB-T
 Satelitarna
 Kablowa
 Internetowa
                
 
 
Zdjęcie inżyniera