Zmiany na transponderach

EUTELSAT HOT BIRD 13° East


- Od 25 sierpnia z 10,930 GHz/H można odbierać nowy, niekodowany kanał po polsku DLA CIEBIE. Jest to ukraiński kanał dla kobiet (przede wszystkim seriale obyczajowe) nadawany w rozdzielczości HD z dwoma ścieżkami językowymi, polską i ukraińską. Pewnym mankamentem jest brak przewodnika programowanego, co utrudnia orientację w ramówce. Polska wersja językowa (lektor) jest realizowana przez znane polskie studia, co obok profesjonalnego poziomu opracowań zapewnia udział znanych lektorów o rozpoznawalnych głosach. Na razie żadna platforma nie dołączyła DLA CIEBIE do swojej oferty i choć każdy odbiornik satelitarny DVB-S2 radzi sobie z jego odbiorem, obecność na liście platform cyfrowych ułatwiłaby dostęp większej grupie odbiorców. Tym bardziej, że uruchomiono by jednocześnie EPG. Na razie programy nadawane na antenie DLA CIEBIE nie są przerywane reklamami.

- 4 września do programów transpondera 12,520 GHz/V dołączył MUSIC BOX POLSKA. Kanał ten był wcześniej retransmitowany przez satelitę Hot Bird w standardowej rozdzielczości, ale wraz z początkiem tego roku zaprzestano jej. Teraz stacja wróciła na tę pozycję w rozdzielczości HD.


________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Fragment wyciągu z rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone 
Numer 401 Październik 2023

Polecamy:
Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

Eutelsat 380x70 tvsat-hotbird.jpg


ZTV_PL_baner2021_final_07.02.2021.JPG

Radio_Santec_banner_380x70_09_2023.jpg


PFR plansza informacyjna poziom.jpg
Czy uważasz, że pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na zmiany w telekomunikacji i mediach?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania
                
 
 
Zdjęcie inżyniera