Powrót do listy newsów

3,9 miliona użytkowników Cyfrowego Polsatu
Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce, zamknęła 2009 rok z 3,2 miliona abonentów. W listopadzie zeszłego roku ogłoszono 3 miliony abonentów, co oznacza wzrost o 200 tys. w ciągu jednego miesiąca.

Łączna liczba użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu wyniosła 3,9 miliona.
W czwartym kwartale 2010 roku baza abonentów Cyfrowego Polsatu wzrosła o 286 tysięcy do 3,2 miliona. W ciągu całego roku platforma pozyskała netto 476 tysięcy nowych abonentów. Dodatkowo 700 tysięcy klientów posiadających dekoder Cyfrowego Polsatu ma dostęp do bezpłatnych kanałów niekodowanych i w dowolnym momencie może skorzystać z oferty pakietowej lub usługi VOD, wnosząc opłatę w odpowiedniej wysokości. Oznacza to 3,9 miliona potencjalnych użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu, co stanowi 28% wszystkich gospodarstw domowych.
Regularny wzrost liczby abonentów umocnił Cyfrowy Polsat na pozycji lidera rynku płatnej telewizji w Polsce. Jednocześnie spółka jest czwartą co do wielkości platformą płatnej telewizji satelitarnej w Europie: po brytyjskim Sky, francuskim Canal Sat i Sky Italia.
Jestem bardzo zadowolony ze sprzedaży i wzrostu liczby abonentów w zeszłym roku. Osiągnięte wyniki są zgodne z celami strategicznymi, które sobie stawialiśmy. Zarówno cały czwarty kwartał, jak i grudzień, który przyniósł wzrost bazy abonentów o 200 tysięcy, są jednymi z najlepszych w całej naszej historii. Co warto podkreślić, liczba ta nie zawiera dekoderów udostępnianych w ramach promocji „Drugi dekoder gratis”. Zestaw tych dwóch dekoderów traktujemy jako jednego abonenta. Cieszy mnie, że wyniki te osiągnęliśmy mimo dużej konkurencji na rynku, co potwierdza silną pozycję Cyfrowego Polsatu – powiedział Dominik Libicki, prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie.

 
Numer 408 Wrzesień 2024

Polecamy:




Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

Eutelsat 380x70 tvsat-hotbird.jpg


ZTV_PL_baner2021_final_07.02.2021.JPG

Santec_banner_380x70.jpg


PFR plansza informacyjna poziom.jpg
Którą formę przekazu telewizji preferujesz?
 Naziemna DVB-T
 Satelitarna
 Kablowa
 Internetowa
                
 
 
Zdjęcie inżyniera