Co zrobić, aby w telewizji satelitarnej przewodnik po programach EPG był kompletny, bez pustych miejsc?
(pyta pan Józef Bratniak z Piły).
– Taka sytuacja zdarza się, gdy dekoder satelitarny nie może pobierać aktualizacji treści EPG, rozsyłanej przez operatora każdej platformy satelitarnej. Nie wiemy, na których transponderach są rozsyłane takie aktualizacje. Operator platformy satelitarnej wybiera jeden lub kilka ze swoich transponderów, na których jest trochę wolnego miejsca i umieszcza tam dodatkowe pakiety danych, do celów wykraczających poza typową transmisję sygnałów wizji i fonii. Zamiast poszukiwać transpondera, który przenosi dodatkowo informacje dla EPG łatwiej jest przełączać pilotem dekoder satelitarny w stan czuwania, gdy nie ogląda się programów telewizji satelitarnej. Wówczas dekoder nie wyłącza się całkowicie. Lecz samoczynnie przestawia się na odbiór sygnałów z tego transpondera, który nadaje m.in. informacje dla EPG. Jeżli zostały wyprzedzająco zaprogramowane jakieś nagrania na twardym dysku, to zostaną one dokonane pomimo tego, że dekoder jest pozostawiony w stanie czuwania. Przy okazji zaoszczędzimy energie elektryczną, bo w stanie czuwania dekoder pobiera mniej prądu.Jaka jest wymagana prędkość transmisji dla programów UHD, HD i SD? Ile takich programów mieści się w transponderze satelitarnym i w multipleksie naziemnym?
(pyta pan Leszek Czernik ze Skierniewic).

Odpowiedź na pytanie w czerwcowym wydaniu miesięcznika...Czy można dokonać konwersji programów SD i HD na UHD 4K i odwrotnie?
(pyta pan Klemens Górnicki z Michałowic).


Odpowiedź na pytanie w czerwcowym wydaniu miesięcznika...Jakie koncesje przyznała ostatnio KRRiT?
(pyta pan Grzegorz Talarek z Sopotu).

Odpowiedź na pytanie w czerwcowym wydaniu miesięcznika...Co się kryje za koncesją TVP 4K, przyznaną niedawno przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT)?
(pyta pan Jarosław Malecki z Gdańska).

Odpowiedź na pytanie w czerwcowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 352 Czerwiec 2018

Polecamy:

Neu_Jerusalem_Banner.jpg
Czy dostawcy telewizji powinni mieć obowiązek przekazywania danych klientów dla ściągania abonamentu
 NIE, ten zapis jest niesłuszny
 TAK, ten zapis jest słuszny
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź