Czy sieć internetowa 5G będzie pracować w paśmie częstotliwości 5 GHz?
(pyta pan Artur Badowski z Poznania).
– Nie, to przypadkowe podobieństwo nazw. 5G to skrót od nazwy piąta generacja mobilnego Internetu. Przewiduje się wykorzystywanie przez sieć 5G niższych pasm częstotliwości, prawdopodobnie do 4 GHz, a nie do 5 GHz. Szczegółowe decyzje w sprawie przydziału pasm częstotliwości każdy kraj będzie podejmować oddzielnie. Można oczekiwać, że w Polsce będzie to kilka wycinków pasm, umieszczonych od 0,7 GHz do 3,8 GHz. W niskich pasmach osiąga się duży zasięg, w wysokich, szerokich pasmach – dużą szybkość transmisji.
Pasmo 5 GHz jest już intensywnie wykorzystywane do wielu celów, w tym do Wi-Fi 5 GHz. Nie przewiduje się zespolenia Wi-Fi 5 GHz z siecią internetową 5G. Są to odmienne rodzaje transmisji. Sieć bezprzewodowa Wi-Fi może działać w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz oraz 5 GHz. Korzystanie z sieci Wi-Fi nie wymaga rejestracji, opłat ani abonamentów. Wystarczy posiadać urządzenie z logo Wi-Fi. Sieć Wi-Fi może się przepełniać, nikt nie daje gwarancji dostępu do niej ani minimalnej szybkości transmisji.
Dostęp do sieci 5G będzie płatny, ale operator sieci będzie dawać gwarancje w sprawach obszaru obsługi i szybkości transmisji.W jaki sposób nagrywać analogowo sygnał TV z odbiornika satelitarnego?
(pyta Szperacz z Rzeszowa).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy sieć 5G już zaczyna działać? Czy w budżecie państwa na rok 2020 zaplanowano wydatki na budowę sieci 5G?
(pyta pan Jerzy Dylewski z Warszawy).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy sieć 5G zastąpi telewizję naziemną?
(pyta pan Tadeusz Zięba z Opola).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy 5G będzie zakłócać pracę telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej oraz radiofonii?
(pyta pan Stefan Drzewiecki ze Szczecina).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 370 Grudzień 2019

Polecamy:


Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

OPTOMER BANNER STRONA.JPGNeu_Jerusalem_Banner.jpg
Czy uważasz, że cyfryzacja przyczyniła się do rozwoju piractwa audiowizualnego?
 Nie
 Tak
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź