Dlaczego operator nc+ zmusza abonenta do wymiany dekodera z prywatnego na firmowy?
(pyta pan Borys M. za pośrednictwem Internetu).
– Stosowanie w jednej platformie satelitarnej kilku typów dekoderów okazało się kłopotliwe. Operator dokonuje zmian, rozszerza swoją ofertę, dodaje nowe funkcjonalności a to wymaga tworzenia nowego, coraz bardziej rozbudowanego oprogramowania, przeznaczonego dla dekoderów. Samo przesłanie nowej, aktualnej wersji oprogramowania jest łatwe, odbywa się metodą bezpośredniej transmisji satelitarnej. Trudność sprawia napisanie oprogramowania na kilka typów dekoderów, a zwłaszcza weryfikacja, czy działa bezbłędnie na wszystkich typach dekoderów, dopuszczonych do użytkowania. W praktyce czasem okazuje się, że niektóre funkcje dekodera zacinają się lub zawieszają. W starszych typach dekoderów może zabraknąć miejsca w wewnętrznej pamięci, na umieszczenie najnowszej wersji zaktualizowanego oprogramowania.W takiej sytuacji najłatwiej pozbyć się problemu, wycofując z użytkowania niektóre typy dekoderów. Inną przyczyną jest wycofywanie z eksploatacji kart kodowych, które nie musiały być parowane z dekoderem. Mogło się zdarzyć, że ktoś kopiował karty kodowe, które mogły być używane w wielu dekoderach. Najprostszym rozwiązaniem jest wycofanie i kart i dekoderów. Umowa zawarta na konkretną usługę powinna być dotrzymana do końca terminu umowy. Później zmiany są dopuszczalne, nie ma obowiązku przedłużania umowy na tych samych warunkach. Wariant z wymianą dekodera w trakcie trwania umowy powinien być zapisany w tej umowie. Operator może składać różne propozycje, ale klient nie musi się na nie zgodzić. W praktyce duży operator ma przewagę nad małym klientem.Dlaczego platformy satelitarne nie przestrzegają dyrektywy UE, dotyczącej poboru prądu przez dekodery w czasie czuwania?
(pyta pan Borys M. za pośrednictwem Internetu).

Odpowiedź na pytanie w styczniowym wydaniu miesięcznika...Czy zanosi się na likwidację telewizji w paśmie 700 MHz?
(pyta pan Zygmunt Leski z Wrocławia).

Odpowiedź na pytanie w styczniowym wydaniu miesięcznika...Co zrobić, gdy dzieci korzystając z Internetu bezprzewodowego, zakłócają mi oglądanie telewizji?
(pyta pan Romuald Nitecki z Tarnowa).

Odpowiedź na pytanie w styczniowym wydaniu miesięcznika...Czy nastąpią zmiany w przepisach dotyczących wnoszenia opłat abonamentowych za telewizory i odbiorniki radiowe? Czy jest możliwe zakodowanie krajowych programów RTV tak, aby do ich odbioru była konieczna opłacona karta abonencka?
(pyta pani Aldona Czeczot z Otwocka).

Odpowiedź na pytanie w styczniowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 359 Styczeń 2019

Polecamy:
OPTOMER BANNER STRONA.JPG


Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG


Neu_Jerusalem_Banner.jpg


Czy uważasz, że cyfryzacja przyczyniła się do rozwoju piractwa audiowizualnego?
 Nie
 Tak
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź