Od częstego wyciszania reklam wytarł się w pilocie klawisz z napisem mute. Czy jest metoda wymiany tego klawisza?
(pyta pan Aleksander Piróg z Płocka).
– W czasach PRL można było kupić specjalny zestaw naprawczy, ratujący wyeksploatowane przyciski w pilotach do sprzętu RTV. W skład zestawu wchodziły małe krążki z gumy piankowej o własnościach przewodzących oraz tubka z klejem uniwersalnym, zbliżonym do butaprenu. Po otwarciu obudowy pilota i odszukaniu wytartego przycisku należało nakleić od spodu krążek z gumy piankowej. Zwykła guma piankowa była nieprzydatna, powinna być taka, która ma własności przewodzące np. z dodatkiem sadzy. Obecnie pilotów na ogół nie remontuje się tylko kupuje nowe. Typowe ceny od 20 do 200 zł.Dlaczego niektóre osoby pozbywają się sprawnych telewizorów z płaskim ekranem?
(pyta pan Cezary Miąsik z Rzeszowa).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy jest możliwe wykonywanie operacji montażu wizji i fonii, wykorzystując posiadany dekoder satelitarny lub kablowy?
(pyta pan Mateusz Lipień z Garwolina).


Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy słuchacz lob telewidz mogą tak zaprogramować swój sprzęt RTV, aby następowało automatyczne wyciszenie w chwilach pojawiania się natrętnych reklam?
(pyta pani Aldona Szczypińska z Krakowa).


Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy ucichły dyskusje dotyczące sposobu pobierania abonamentu RTV?
(pyta pan Gerard Czelej z Lublina).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Czy krajowi nadawcy są gotowi do rozpoczęcia emisji programów w rozdzielczości UHD?
(pyta pan Zygmunt Marciniak z Warszawy).

Odpowiedź na pytanie w grudniowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 346 Grudzien 2017

Polecamy:

Neu_Jerusalem_Banner.jpgCzy dostawcy telewizji powinni mieć obowiązek przekazywania danych klientów dla ściągania abonamentu
 NIE, ten zapis jest niesłuszny
 TAK, ten zapis jest słuszny
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź