Numer 223 Wrzesień 2007

Kablówki w cyfrowej sieci

Wykorzystanie sygnału cyfrowego tylko z jednej stacji czołowej do dowolnego miejsca na terenie Polski jest dla małych i średnich operatorów kablowych szansą na znaczne obniżenie kosztów uruchomienia przekazu cyfrowego, który w pierwszej fazie uzupełni dotychczasowy przekaz analogowy, a w przyszłości całkowicie go zastąpi. Dlatego Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL prowadzi rozmowy z firmą ASTER – jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych w naszym kraju – w sprawie wykorzystania jej cyfrowej stacji czołowej oraz doświadczeń w zakresie obsługi klientów tej nowej usługi. – Na początek wybraliśmy ASTER, ale taka współpraca będzie możliwa także z innymi operatorami, którzy już oferują przekaz cyfrowy – wyjaśnia przewodniczący Rady Fundacji i jednocześnie prezes PIKE, Jerzy Straszewski.

Więcej w numerze wrześniowym...

Telefonia komórkowa Halo Polsat

Cyfrowy Polsat z usługami telekomunikacyjnymi wystartuje już na jesieni br. Platforma wybrała model pełnego MVNO. Swoje usługi będzie świadczyć w oparciu o sieć radiową Ery, natomiast zaprojektowała własną sieć telekomunikacyjną i będzie działać w oparciu o własny kod dostępu PL12, własne punkty styku, umowy interconnectowe podpisane ze wszystkimi graczami obecnymi na polskim rynku i sto kilkadziesiąt umów roamingowych zawartych z partnerami na całym świecie. Cyfrowy Polsat będzie również posiadał własny system billingowy i CRM.
Oferta Halo Polsat będzie dostępna w opcji z abonamentem i pre-paid. Do dyspozycji klientów zostaną oddane plany taryfowe, telefony i usługi dodatkowe zaprojektowane specjalnie z myślą o ich potrzebach.

Więcej w numerze wrześniowym...

Ach, jak przyjemnie...

Prof. Jerzy Woźniak

No to media mają roboty po uszy. A chciałoby się wierzyć, że najwyższe państwowe władze w równie absolutnym spokoju będą spędzać urlopy w zaciszu helskich posiadłości i rządowych plaż. A już myślałem, że telewizje – publiczna i komercyjne – dadzą nam odpocząć od tego dychotomicznego czasu, kiedy cały rok coś się dzieje w sferze politycznych zawieruch, co powoduje, że telewizje nie mają szans i czasu, by nas czymś rozerwać, zabawić, poza oczywiście bzdurą, jaką jest projekt udziału parlamentarzystów w kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”. Jeśli jedną z gwiazd ma być pani – za przeproszeniem – posłanka Sandra Lewandowska z Samoobrony lub równie śmieszny poseł z LPR pan – chłopiec Krzysztof Bosak, to pytam, kto tu kogo ośmiesza?

Cały felieton w numerze wrześniowym...


 
Numer 370 Grudzień 2019

Polecamy:


Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

OPTOMER BANNER STRONA.JPGNeu_Jerusalem_Banner.jpg
Czy uważasz, że cyfryzacja przyczyniła się do rozwoju piractwa audiowizualnego?
 Nie
 Tak
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź