Powrót do listy newsów

Przyszłość czy pogrzeb?
Karol Jakubowicz

„Nie chcecie mediów społecznych? To będą publiczne” – tak pomyślałem jesienią 1989 r., kiedy zajmowałem się tworzeniem koncepcji nowego ładu w eterze i okazało się, że rząd

W 1989 r. mówiono jasno: „Radiokomitet jest rządowy, a rząd jest nasz, więc po co jakieś zmiany?”. W grudniu 1992 r. uchwalono w końcu ustawę o radiofonii i telewizji, w 1994 r. Radiokomitet został przekształcony w publiczną radiofonię i telewizję, a potem – jak niedawno napisał w „Polityce” Jacek Żakowski – politycy ukradli społeczeństwu instytucje publiczne, w tym KRRiT i media publiczne.
Podczas obrad Okrągłego Stołu strona solidarnościowa jeszcze domagała się uspołecznienia PRiTV, ale wobec zdecydowanego sprzeciwu „strony rządowo-koalicyjnej” (która twierdziła, że raczej odda „Solidarności” ZOMO niż TVP), porozumiano się jedynie co do utworzenia redakcji „Solidarności” w PR i TVP – zresztą po powstaniu rządu Mazowieckiego szybko zlikwidowanych. W końcu ustawa o radiofonii i telewizji przesądziła, że KRRiT – złożona z nominatów Sejmu, Senatu i Prezydenta – powoływać będzie rady nadzorcze mediów publicznych, a te z kolei zarządy tych mediów.

Cały artykuł w kwietniowym wydaniu...

 
Numer 405 Kwiecień 2024

Polecamy:




Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

Eutelsat 380x70 tvsat-hotbird.jpg


ZTV_PL_baner2021_final_07.02.2021.JPG

Radio_Santec_banner_380x70_09_2023.jpg


PFR plansza informacyjna poziom.jpg
Którą formę przekazu telewizji preferujesz?
 Naziemna DVB-T
 Satelitarna
 Kablowa
 Internetowa
                
 
 
Zdjęcie inżyniera